A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Новогродівський заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів № 10 ім. Тараса Шевченка Новогродівської міської ради Донецької області

НМТ-2024: обовʼязкові предмети, терміни та організаційні оновлення

Українські вступники на НМТ-2024 складатимуть 4 предмети: три обов’язкові та один на вибір.

Про це під час пресбрифінгу “Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати” повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Він зазначив, що в 2024 році випускники також складатимуть мультипредметний тест, оскільки формат ЗНО, коли всі школярі пишуть у один день один предмет, в умовах воєнного часу є неможливим.

Крім того, Михайло Винницький наголосив, що в 2024 році учні будуть складати 3 обовʼязкові предмети:

 • українську мову;
 • історію України;
 • математику.

Ще один предмет майбутні абітурієнти зможуть обрати самостійно. Зокрема, серед варіантів:

 • українська література (для філологічних спеціальностей),
 • іноземна мова,
 • біологія,
 • фізика,
 • хімія,
 • географія.

“Рухаємося в бік того, що є стандартом у ЄС, де на випуску зі школи перевіряють не менше 5 предметів. Зокрема, в Польщі є система “Матури”, а в деяких країнах перевіряють навіть більше” – додав Михайло Винницький.

Заступник міністра освіти повідомив, що всі 4 предмети учні й учениці складатимуть в 1 день, а розклад тестування виглядатиме приблизно так:

 • 60 хвилин – українська мова;
 • 60 хвилин – математика;
 • перерва до 20 хвилин (точну інформацію про перерву нададуть пізніше);
 • 60 хвилин – історія;
 • 60 хвилин – предмет на вибір.

“Це достатньо сильне навантаження на дітей, ми це дуже добре розуміємо, але, з іншого боку, навантаження вищої освіти не менше. Тому ми говоримо про 4 години тестування в один день”, – зазначив посадовець.

За словами Тетяни Вакуленко, директорки Українського центру оцінювання якості освіти, цьогоріч реєстрація на НМТ розпочнеться раніше, а саме тестування відбудеться в травні. Це повʼязано з тим, що тест став довшим, тому забезпечити дві зміни на день буде неможливо.

Крім того, у процес перевірки випускників планують повернути металошукачі, адже багато учнів і учениць намагаються використовувати телефони під час тестування.

В УЦОЯО також зазначили, що демонстраційні варіанти тестів будуть опубліковані пізніше, однак абітурієнти можуть користуватися для підготовки завданнями попередніх років, оскільки цьогоріч зміст тестів також відповідатиме чинним програмам ЗНО.

Усю інформацію про структуру тестових зошитів, початок і процес реєстрації буде оприлюднено на сайті УЦОЯО, як тільки з’явиться відповідна нормативна база.

Щодо випускників, які планують писати НМТ за кордоном, Тетяна Вакуленко повідомила, що цей варіант також буде можливим. А в Україні сподіваються продовжити співпрацю в цьому питанні з 23 країнами, де були відкриті тимчасові центри тестування минулоріч. “Однак говорити про розширення кількості країн, у яких ми проводимо НМТ, я б не стала”, – зазначила вона.

Як і минулого року, у 2024 вступники з ТОТ та територій, де ведуться активні бойові дії, зможуть вступати в заклади вищої освіти за співбесідою – ані НМТ, ані вступних випробувань там не проводитимуть.

ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ — 2023: ДЯКУЄМО НАДІЙНИМ ЗАКОРДОННИМ ПАРТНЕРАМ

ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ — 2023: ДЯКУЄМО НАДІЙНИМ ЗАКОРДОННИМ ПАРТНЕРАМ

Другий рік поспіль вступні випробування, а саме національний мультипредметний тест (НМТ) для вступу на бакалаврські програми та єдиний вступний іспит (ЄВІ) і єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) для вступу на магістерські програми, Український центр оцінювання якості освіти проводить не тільки в Україні, а й за кордоном.

Завдяки чому цьогоріч понад 30 тисяч вступників (а це майже кожен десятий), які вимушені були через війну полишити Україну, мали змогу пройти вступні випробування в закордонних тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), щоб отримати шанс вступити до омріяного вітчизняного закладу вищої освіти й уже за кілька років докластися до відбудови й розвитку нашої країни.

Щоб забезпечити реалізацію українською молоддю, яка перебувала за кордоном, свого права на вступ до вітчизняних вишів, було задіяно сотні людей, десятки інституцій, проведено неймовірну кількість годин перемовин, консультацій і різноманітних погоджень. Адже, аби провести тестування хоча б в одному закордонному ТЕЦ, потрібно було не тільки знайти партнерів у певній країні, домовитися з ними про важливі логістичні деталі, постійно підтримувати й консультувати протягом усього періоду підготовки й проведення тестувань, а ще й знайти, навчити й забезпечити постійний супровід тих українців та українок, які готові були проводити тестування на місцях, а також координувати й консультувати учасників. Та всі ці насправді складні робочі моменти дещо світлішають, коли видно результат. А він дійсно вражає! Так, для проведення НМТ було створено 496 ТЕЦ в 32 країнах і 53 містах Європи та Північної Америки, а для проведення ЄВІ та ЄФВВ було відкрито пункти тестування у 12 містах 9 країн Європи. Це дало змогу загалом створити 30 276 робочих місць для учасників вступних випробувань 2023 року.

Досягнення таких показників стало можливим лише тому, що до процесів підготовки й проведення вступних випробувань за кордоном долучилося на різних етапах багато «гравців», кожен із яких сприяв конструктивному вирішенню тих чи тих завдань, а саме: 

 • Міністерство освіти і науки України та Український центр оцінювання якості освіти, які забезпечували формування концепції тестування, а також зробили все для її ефективної реалізації;
 • Міністерство закордонних справ і посольства та консульства України в інших країнах, які сприяли комунікаціям щодо створення ТЕЦ за кордоном;
 • Донецький та Херсонський регіональні центри оцінювання якості освіти, які забезпечували залучення та навчання персоналу, підтримували проведення тестування;
 • міністерства освіти зарубіжних країн, які погоджували чимало організаційних та інших питань проведення НМТ / ЄВІ / ЄФВВ у своїх країнах;
 • офіційні центри PISA, громадські організації, небайдужі волонтери, які допомогли провести тестування, відгукнувшись на заклик української сторони;
 • керівники закордонних закладів освіти, де було забезпечено всі умови для проведення тестувань.
Країна Партнери
Австрія Український Освітній центр FREE PEOPLE/Ukrainian FREE PEOPLE Educational Hub
Азербайджан Освітня організація Комп’ютерна Академія STEP IT Дарнагул (Educational organization STEP IT Computer Academy Darnagul)
 
Посольство України в Азербайджані (Embassy of Ukraine in Azerbaijan)
Бельгія Фламандське міністерство освіти (Vlaams Ministerie van Onderwijs en Vorming)
Болгарія Міністерство освіти і науки Болгарії (Ministry of Education and Science of Bulgaria)
Посольство України в Болгарії (Embassy of Ukraine in Bulgaria)
Український освітній ХАБ Фундація Ситуаційний центр “Відкриті двері”
DIPKO – Варна, Шуменський університет “Єпископ Костянтин Преславський” (DIPKO – Varna, Shumen University «Episcop Konstantin Preslavski»)
Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії Міністерство освіти Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (Ministry of Education of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland)
Абериствітський університет (Aberystwyth University)
Директорат реформи освіти, Единбург (Education Reform Directorate, Edinburgh)
Единбурзький університет Нейпір (Edinburgh Napier University)
Лондонський університет Південного берега (London South Bank University)
Грузія Грузинський національний університет SEU (Georgian National University SEU)
Посольство України в Грузії
Данія Відділ у справах дітей та молоді, муніципалітет Орхус / Børne og unge afdeling, Aarhus Kommune
Посольство України в Данії (Embassy of Ukraine in  Denmark)
«Ластівка–Орхус»–громадська організація  українців у Данії (“Lastivka-Aarhus” is a public organization of Ukrainians in Denmark)
Освітнє середовище FO-Орхус (FO-Aarhus)
Естонія Міністерство освіти і досліждень у галузі освіти (Estonian Ministry of Education and Research)
Талліннська вища школа сервісу (Tallinn School of Service)
Ірландія Міністерство освіти Ірландії (Department of Education of Ireland)
Дублінський міський університет (Dublin City University)
Трініті-коледж Дубліна, Дублінський університет (Trinity College Dublin, The University of Dublin)
Іспанія Міністерство освіти та професійної підготовки Іспанії (Ministry of Education and Training of Spain)
Посольство України в Іспанії (Embassy of Ukraine in Spain)
Університет Валенсії (UNIVERSITAT DE VALÈNCIA_FACULTY OF TEACHER TRAINING)
Католицький університет Валенсії Сан-Вісенте Мартир-Седе де Санта Урсула (Universidad Catolica de Valencia San Vicente Martir-Sede de Santa Ursula)
Гуманітарна громадська організація «ДАМАРК» (DAMARK ONGD Humanitaria)
Університет Рей Хуан Карлоса (Universidad Rey Juan Carlos)
Італія Офіційний центр PISA в Італії (Official PISA centre in Italy)
Посольство України в Італії (Embassy of Ukraine in Italy)
АРТЕМІЗІЯ ДЖЕНТІЛЕСКІ (ARTEMISIA GENTILESCHI)
ІІС Г. Л. Лагранж (IIS  G.L. Lagrange)
ITIS Галілео Галілей (ITIS Galileo Galilei)
Канада Посольство та консульства України в Канаді (Embassy and consulates of Ukraine in Canada)
Письменницький центр Бонавентури (Bonaventure Writing Centre)
CCNB – Кампус Дьєппа (CCNB – Campus de Dieppe)
Українсько-канадська шкільна рада при Західному технічному комерційному училищі (Ukrainian Canadian School Board at Western Technical Commercial School)
Латвія Міністерство освіти і науки Латвійської Республіки (Ministry of Education and Science of the Republic of Latvia)
Посольство України в Латвії (Embassy of Ukraine in Latvia) Ризька 3-я гімназія (Riga 3rd gymnasium)
Ризька українська середня школа (Riga Ukrainian secondary school)
Литва Національне агентство Литви з питань освіти (Lithuanian National Education Agency)
Посольство України в Литві (Embassy of Ukraine in Lithuania)
Каунаська музична гімназія імені Юозаса Науяліса (Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija)
Люксембург Міністерство національної освіти і науки, молоді та спорту (Ministère de l’Éducation nationale, de l’Enfance et de la Jeunesse)
Асоціація українців в Люксембурзі LUkraine ASBL (Association of Ukrainians in Luxembourg LUkraine ASBL)
Міжнародна школа імені Анни Беффорт (Mersch International School Anne Beffort)
Молдова Міністерство освіти та досліджень Республіки Молдова (Ministry of Education and Research of the Republic of Moldova)
Посольство України в Молдові
Технічний університет Молдови (Technical University of Moldova)
Нідерланди Міністерство освіти, культури та науки Нідерландів (Ministry of Education, Culture and Science of the Netherlands)
Посольство України в Нідерландах (Embassy of Ukraine in the Netherlands)
Вища школа Роттердама (Hogeschool Rotterdam)
Німеччина Спілка ректорів Німеччини (German Rectors’ Conference (HRK))
Посольство та консульства України в Німеччині (Embassy and consulates of Ukraine in Germany)
Берлінський технічний університет (Technical University of Berlin)
Технічний університет, Unix-Pool (Technische Universität, Unix-Pool)
Вільний університет Берліна (Freie Universität Berlin)
Гумбольдт-Університет Берліна (Humboldt-Universität zu Berlin)
 Гамбурзький університет (University of Hamburg)
Кельнський університет (University of Cologne)
Лейпцизький університет (University of Leipzig)
Університет імені Йоганна Гутенберга в Майнці (Johannes Gutenberg-Universität Mainz)
Культурний центр ГОРОД–ОК (Kulturzentrum GOROD – GIK e.V.)
Інтелектуальна школа (Schlau-Schule)
Норвегія Посольство України в Королівстві Норвегія
Університет Осло (University of Oslo)
Польща Міністерство національної освіти Республіки Польща (Ministry of National Education of Poland)
Посольство та консульства України в Польщі (Embassy and consulates of Ukraine in Poland)
Вища школа економіки в Бидгощі (Higher School of Economics in Bydgoszcz)
Освітній центр «Школа “Материнка» ім. Д. Павличка у Варшаві, Громадська організація «Український центр освіти» (Public organization “Ukrainian Center of Education” D.Pavlichka School “Materinka” in Warsaw)
Варшавська українська школа (Warsaw Ukrainian school)
Варшавський університет менеджменту (Warsaw Management University)
SGH Варшавська школа економіки (SGH Warsaw School of Economics)
Медичний університет ім Сілезьких Пястів у Вроцлаві (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu)
Університет науки і технологій AGH( AGH University of Science and Technology)
Ягеллонський університет у Кракові (Jagiellonian University in Kraków)
Університет природничих наук у Любліні (University of Life Sciences in Lublin)
Португалія Міністерство науки, технології і вищої освіти Португалії (Ministry of Science, Technology and Higher Education of Portugal)
Офіційний центр PISA в Португалії (Official PISA centre in Portugal)
Інститут оцінювання освіти (Institute of Educational Assessment, I.P.)
Румунія Міністерство освіти, винаходів, молоді та спорту Румунії (Ministry of Education, Inventions, Youth and Sports of Romania)
Бухарестський університет (University of Bucharest)
Словаччина Міністерство освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки (Ministry of Education, Science, Research and Sport of the Slovak Republic)
Посольство України в Словаччині (Embassy of Ukraine in Slovakia)
Словацький центр науково-технічної інформації (Slovak Centre of Scientific and Technical Information)
США Посольство та консульства України в Сполучених Штатах Америки (Embassy and consulates of Ukraine in the United States of America)
Альянс Бернштейн (AllianceBernstein)
Український американський дім (Ukrainian American House)
Католицькa школa Непорочного Зачаття (Immaculate Conception Catholic Schools)
Університет Х’юстона-Клір Лейк (University of Houston-Clear Lake)
Туреччина Посольство України в Туреччині (Embassy of Ukraine in Turkey)
Готель Ларіса Бельдібі – проект «Дитинство без війни» (Larissa Hotel Beldibi – Childhood wıthout war)
Угорщина Міністерство освіти Угорщини (Ministry of Education of Hungary)
Офіційний центр PISA в Угорщині (Official PISA centre in Hungary)
Університет Етвеша Лоранда (Etwesh Lorand University)
Фінляндія Міністерство освіти і культури Фінляндії (Ministry of Education and Culture of Finland)
Посольство України у Фінляндії (Embassy of Ukraine in Finland)
Університет прикладних наук «Метрополія» (Metropolia University of Applied Sciences)
Франція Міністерство вищої освіти та досліджень Франції (French Ministry for Higher Education and Research)
Екс-Марсельський університет (Aix-Marseille University)
Університет Сорбонна/Факультет медицини (Sorbonne University /Faculty of medecine)
Хорватія Міністерство науки та освіти Республіки Хорватії (Ministry of Science and Education of the Republic of Croatia)
Посольство України в Республіці Хорватія (Embassy of Ukraine in Croatia)
Державний відкритий університет Загреба (Public Open University Zagreb)
Чехія Міністерство освіти, молоді та спорту Чеської Республіки (Ministry of Education, Youth and Sports of the Czech Republic)
Університет Масарика/ Юридичний факультет/ Факультет економіки та управління (Masaryk University/ Faculty of Law MU/ Faculty of Economics and Administration MU)
Українська школа №1 у Празі (Ukrainian school No. 1 in Prague)
Карлів університет/ Науковий факультет/ Католицький богословський факультет (Charles University/ Faculty of Science/ Catholic Theological Faculty)
Швейцарія Міністерство економіки, освіти та науки Швейцарії (Ministry of Economy, Education and Science of Switzerland)
Офіційний центр PISA в Швейцарії (Official PISA centre in Switzerland)
Бернський університет (University of Bern)
Швеція Посольство України в Королівстві Швеція (Embassy of Ukraine in the Kingdom of Sweden)
Стокгольмський університет (Stockholm University)

Уклінно дякуємо нашим закордонним партнерам за всебічну підтримку України в цей складний час. Упевнені, що саме добра воля, спільні зусилля й взаємодопомога — шлях до миру й процвітання у світі! 

Ми усвідомлюємо, що саме освіта є запорукою розвитку будь-якої демократичної держави. І Україна як демократична держава, форпост цивілізованого світу заслуговує на те, щоб її громадяни мали змогу здобувати якісну освіту. Ми можемо зробити це лише з вашої підтримки, оскільки сьогодні змушені зі зброєю в руках захищати нашу незалежність, відстоювати свою свободу. Це важка боротьба, однак впевнені, що переможемо, адже маємо добрих друзів —  вас. У єдності наша сила!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень